Assist & Davis Bursları

Assist Scholarship  ( Assist Bursluluk Programı )

ASSIST programı ABD’de 50 senedir devam eden, 52 ülkeden öğrenci kabul eden ve toplamda 5210 mezunu bulunan bir değişim programıdır. Seçilen öğrenciler, bağımsız özel Amerikan liselerinde bir eğitim yılı (10 ay) boyunca tam burslu veya kısmi burslu olarak eğitim görme şansına sahip olurlar. Bu program kapsamında yaklaşık $60.000 değerine varan öğretim ücreti bursuna sahip olma şansı yakalarlar.

Tahmin edilebileceği gibi ASSIST bursuna hak kazanan öğrencilerin yüksek derecede rekabet isteyen bir süreçten geçmelerini gerekir. Öncelikle öğrenciler İngilizce Yeterlilik sınavında başarılı olmalı, sonrasında ise mülakatlarda kendilerini göstermelidir.

Programın Hedefi

ASSIST Bursluluk Programı lisede değişim programına katılmak isteyen başarılı öğrencileri destekleyen ve onlara burs sağlayan önemli bir lise değişim programıdır. Department of State tarafından da onaylı ASSIST programı çeşitli ülkelerden gelen başarılı öğrencileri özel sınavlar ve mülakat ile seçerek Amerika’daki en iyi özel okullara yatılı veya gündüzlü (aile yanı konaklama) olarak burslu yerleştirmektedir. Programın amacı seçilen öğrencilere farklı bir akademik sistemde okuyarak yeni bir kültürü tanıma fırsatı verir. Daha sonrasında Amerika’da üniversite okumak isteyen öğrencilerine de önemli bir referans sağlamaktır.

ASSIST programını diğer değişim programlarından ayıran en önemli özelliği, dünyanın en iyi liseleri olarak bilinen özel bağımsız liselerde öğrencilere kısmı ya da tam burslu  bir eğitim – öğretim yılı geçirme olanağı sunması ve ilerleyen yıllarda yurtdışı üniversite başvurularında ayrıcalıklı bir avantaj sağlayan ‘ASSIST Scholar’ olma imkanını tanımasıdır. Programa seçilen öğrenciler ilerleyen yıllarında bir çok iyi üniversite tarafından yüksek kabul görmektedirler. Programın en temelinde kültürel değişim ve akademik başarı yer almaktadır.

Assist Bursluluk Programı Türkiye’den belirli kontenjanlar ile öğrenci seçer ve tek yetkili olarak Türkiye seçmeleri ülke koordinatörlüğünü ILC Akademi üstlenmiştir.

Davis Scholarship ( Davis Bursluluk Programı )

ABD’deki en özel burslardan biri olan DAVIS bursu sadece belirli özel okullar tarafından uygun bulunan adaylara sunulan kapsamlı bir burstur. Bu bursun kapsamı okuldan okula değişmekle birlikte öğrencinin eğitim masraflarının yüksek bir kısmını karşılamaktadır.
DAVIS bursuna dahil olan üniversitelerin tercih edilmesi durumunda, bu bursa sahip olan öğrencilerin burs imkanları üniversite hayatları boyunca devam etmektedir. DAVIS bursu öğrencilere verilirken çok seçici davranılmaktadır.

Biz ILC Akademi olarak, başarılı öğrencilerimizi DAVIS burslusu olabilmeleri için onlara uygun okullara yönlendiriyoruz. Şu anda ABD’nin en başarılı liselerinde bu bursla eğitimine devam eden pek çok öğrencimiz bulunuyor. ILC Akademi, ABD okulları tarafından güvenilir kategoride değerlendirildiğinden, öğrencilerin bu okullara tarafımızca yönlendirilmesi, öğrencilerimizin seçme aşamasında her zaman bir adım öne çıkmasını sağlıyor.