EĞİTİM PLANLAMA

ILC Akademi, günümüzde her bireyin birbirinden farklı öğrenim disiplinine sahip olduğunun bilinciyle hareket eden..

AKADEMİK EĞİTİM

 1. DERSLERİMİZ

CLASSROOM

6-8 KİŞİLİK ÖZEL SINIFLAR

CLASSROOM; 8 KİŞİLİK ÖZEL SINIFLARDA HER ÖĞRENCİNİN BİRBİRİNİ GÖREBİLECEĞİ VE İLETİŞİME AÇIK BİR ŞEKİLDE SOSYAL ÖĞRENME SİSTEMİNİ AKTİF BİR ŞEKİLDE KULLANMAK ÜZERE TASARLANMIŞTIR. GELENEKSEL SINIF DÜZENİNDEN FARKLI MASA VE OTURMA DÜZENİ OLUŞTURULMUŞTUR.

BU DERSLERİMİZDE FARKLILIK, ÖĞRENMEDE KULLANILAN TÜM ARGÜMANLARIN OLMASIDIR. GÖRSEL, İŞİTSEL VE ŞEKİLSEL OLARAK  BELLİ BİR MÜFREDATA BAĞLI  İŞLENEN SINIF DERSLERİMİZDİR. DERS TAKİBİNE SON DERECE DİKKAT ETTİĞİMİZ, ÖĞRENCİLERİMİZİN DİKKATİNİ DERS SONUNA KADAR TOPLAMALARINI SAĞLAYAN METOTLARLA İŞLENMİŞ OLDUĞU VE KONUNUN İLK ÖĞRENİLDİĞİ DERSLERDİR. “CLASSROOM” DA ÖĞRENCİLERİMİZ DİNLEYEN VE ANLAYAN KONUMUNDADIR.

 

 • AFTERCLASS

DERS SONRASI ÖZEL ÇALIŞMALAR

AFTER CLASS SAATLERİMİZDE ÖĞRENCİLERİMİZİN DERSLERDE EDİNDİĞİ BİLGİLERİ KALICI HALE GETİRİYOR VE FARKLI ÖĞRETİMSEL ETKİNLİKLER UYGULUYORUZ. STUDENTHUB’LARIMIZ BU ÇALIŞMALAR İÇİN OLUŞTURULMUŞTUR. ÇAY VE KAHVELERİNİ ALAN ÖĞRENCİLERİMİZ DERSLERDEN SONRA AFTERCLASS SAATLERİ YAPARAK SORU ÇÖZÜMLERİ ÜZERİNDEN AKADEMİK SEVİYELERİNİ VE TEST ÇÖZME TEKNİĞİNİ GELİŞTİRMEKTEDİR.

ILC AKADEMİ MENTÖRLÜK SİSTEMİ ÖĞRENCİLERİMİZİN AKADEMİK ANLAMDA EKSİKLERİNİ  NET BİR ŞEKİLDE  TESPİT EDİYOR VE GÜNÜMÜZÜN EN BÜYÜK PROBLEMİ OLAN “BİLGİYİ TUTMA, SAKLAMA” ALANLARINDA ETKİNLİK AĞIRLIKLI ÇALIŞMALAR YAPIYORUZ.

KİŞİYE ÖZEL HAZIRLANAN CUİZ’LERLE  ÖĞRENCİLERİMİZİN SEVİYELERİNİ ÖLÇÜYOR VE AYNI ZAMANDA SORU ÇÖZÜMÜ ÜZERİNDEN KONUYU KALICI HALE GETİRİYORUZ.

SAYISAL VE SÖZEL BRANŞ DERSLERİNE UYGUN ÖNCEDEN HAZIRLANAN MATERYALLERLE TEKRAR YAPARAK İSTEDİĞİMİZ HEDEFLERE ÖĞRENCİLERİMİZİN ULAŞMALARINI SAĞLIYORUZ.

AFTER CLASS SAATLERİMİZ ÖĞRENCİ MERKEZLİDİR. ÖĞRETMENLERİMİZ İZLEYEN VE EKSİK OLAN YERDE MÜDAHALE EDEN KONUMUNDADIR. BU DERSLERİMİZ ÖĞRENCİLERİMİZİN ÖĞRENDİKLERİNİ UYGULAMA DERSLERİDİR.  AFTER CLASS SAATLERİ SINIRSIZDIR. HER ÖĞRENCİMİZ REHBERLİK ÖĞRETMENİ VE MENTÖR ÖĞRETMEN TARAFINDAN BELİRLENEN SAATLERDE AFTERCLASS SAATLERİNE KATILABİLİR.

 

 

 • TEAMWORK

ÖZEL DERSLER

TEAM WORK SAATLERİMİZDE, AYNI SINIFTA EĞİTİM ALAN 8 ÖĞRENCİMİZİ  2 AYRI TEAM GRUBUNA AYIRARAK HAFTADA 4 SAAT KONU TAMAMLAMA DERSLERİNE ALIYORUZ. TEAMLER ARASINDA TATLI BİR REKABET ORTAMI OLUŞTURARAK MOTİVE OLMALARINI SAĞLIYORUZ. ÖĞRENCİLERİMİZİN EKSİKLERİ NETİCESİNDE BELİRLENEN BRANŞ VE KONULARDA ÖZEL DERS MANTIĞIYLA KONULARIN TÜM EKSİKLERİNİ KAPATARAK, SINAV BAŞARISINI EN ÜST SEVİYEYE TAŞIYORUZ. 4 KİŞİLİK GRUPLARLA SOSYAL BİR ÖĞRENME ORTAMI OLUŞTURARAK KOLLEKTİF BİR ÇALIŞMA İLE DERSLERDEN ALDIĞIMIZ VERİMİ ARTIRIYORUZ. İHTİYACA YÖNELİK OLARAK REHBER ÖĞRETMENLERİMİZ TARAFINDAN TEAMWORK SAATLERİMİZİ ARTIRABİLİYORUZ.

 

 

 1. SINAVLAR

 • KİŞİYE ÖZEL DENEME SINAVI

YKS HAZIRLIK ÖĞRENCİLERİMİZE BRANŞ ÖĞRETMENLERİMİZ TARAFINDAN EKSİKLERİ DOĞRULTUSUNDA HAZIRLANAN KİŞİYE ÖZEL DENEME SINAVLARI YAPIYORUZ. BU SINAVLARIMIZDA GÖZLEM YAPARAK NEREDE VE NİÇİN YAPAMADIKLARINI TESPİT EDİYORUZ.  KİŞİYE ÖZEL DENEME SINAVLARIMIZIN HERHANGİ BİR ZAMAN DİLİMİ YOKTUR VE İHTİYAÇ DUYULAN HER AN ÖĞRENCİMİZE BİREYSEL OLARAK HAZIRLANMAKTADIR.

 • KONUYA ÖZEL DENEME SINAVI

ILC’DE HER HAFTA BİR DENEME SINAVI MUTLAKA YAPILMAKTADIR. HAFTALIK OLARAK UYGULADIĞIMIZ KONUYA ÖZEL DENEME SINAVLARINDA ALINAN SONUÇLAR VE YAPILAN DEĞERLENDİRMELER NETİCESİNDE ÖZEL DERSLERİMİZİN KONU AĞIRLIKLARINI BELİRLİYORUZ. KONUYU TAM ANLAMIYLA BİR TARAMADAN GEÇİRİYORUZ.

 • GENEL DENEME SINAVI

YILDA 15 ADET YAPTIĞIMIZ GENEL DENEME SINAVLARIMIZ, TÜRKİYE’NİN EN KALİTELİ YAYINLARININ OLUŞTURDUĞU SINAVLARDIR. ÖĞRENCİLERİMİZ GENEL DENEME SINAVLARIMIZA KATILMADAN ÖNCE ÖĞRETMENLERİMİZ TARAFINDAN ÖZEL OLARAK HAZIRLANMAKTADIR. ÖĞRENCİMİZİN SEVİYESİNİ GERÇEK SINAVA UYGUN BİR ŞEKİLDE TESPİT EDEN BİR ÖLÇME DEĞERLENDİRME MODELİDİR.

 • TÜRKİYE GENELİ DENEME SINAVI

YIL İÇİNDE TÜRKİYE’NİN ÖNDE GELEN YAYINEVİ VE EĞİTİM DERNEKLERİNİN OLUŞTURDUĞU VE TÜM TÜRKİYE’DE AYNI ANDA UYGULANAN VE BİNLERCE ÖĞRENCİNİN KATILDIĞI DENEME SINAVLARIMIZDIR. TÜM HAZIRLIK ÖĞRENCİLERİMİZİN BU SINAVLARA MUTLAKA KATILIMINI SAĞLIYORUZ. TÜRKİYE GENELİ SINAVLARDA YÜZDELİK DİLİM VE ALINAN SONUÇLAR ÖĞRENCİMİZİN ÇALIŞMA PROGRAMINDA YAPACAĞIMIZ DÜZENLEMELER HAKKINDA REHBERLİK BİRİMİMİZE VE MENTÖR ÖĞRETMENLERİMİZE CİDDİ KATKI SAĞLIYOR.

 

 

 

 1. YAYINLARIMIZ

ILC AKADEMİ’DE YAYINLARIMIZI TAMAMEN KURUM YÖNETİMİMİZİN İNİSİYATİFİYLE BRANŞ ÖĞRETMENLERİNDEN OLUŞAN AKADEMİK KURUL BELİRLİYOR. YILLARDIR SINAVLARA HAZIRLAYAN BİR KURUM TECRÜBESİNE SAHİP ILC’DE BELLİ BİR YAYIN GRUBUNA VEYA MARKAYA BAĞLILIK YOKTUR.

TÜRKİYENİN EN İYİ BRANŞ ÖĞRETMENLERİNDEN OLUŞAN AKADEMİK KURULUMUZ HER SENE MÜFREDATA BAĞLI OLARAK TÜM YAYINLARI İNCELEYEREK HER BRANŞ KENDİ BÜNYESİNDE HER SINIF DÜZEYİNE AYRI AYRI YAYIN ANLAŞMALARI YAPAR.

ILC AKADEMİ’DE ÜNİVERSİTEYE HAZIRLANAN HER ÖĞRENCİYE 3 AYRI YAYIN  GRUBUNDAN TEST KİTAPLARI VERİLİR. DÜŞÜK SEVİYEDEN YÜKSEK SEVİYEYE GÖRE BELİRLENEN YAYINLARIN UYGULANMA ZAMANI TAMAMEN REHBERLİK BİRİMİMİZ VE MENTÖR ÖĞRETMENLERİMİZ TARAFINDAN BELİRLENİR.

4. SINAV SONRASI PLANLAMA

 Yurtiçi ve yurt dışı tercih danışmanlığımız, meslek seçimi ve bu meslek doğrultusunda üniversite seçiminde kararsız kalan öğrenciler için özel olarak  yapılandırılmış,öğrenci analiz çalışmalarından sonra değerlendirilen bir danışmanlık sistemidir.Bu doğrultuda öğrenciler kendilerine ve gelecek  vizyonlarına en uygun olabilecek mesleği seçerken, bu meslekte onları en iyi şekilde yetiştirecek üniversite seçimini Tercih Danışmanlarımız ve Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik uzmanlarımız ile yapmaktadırlar.

ANALİZ VE BİREYSEL PLANLAMA (EBP MODELİ)


 

Ki̇şi̇ni̇n kendi̇ni̇ fark etmesi̇, hayatı boyunca yol gösterecek bi̇r deni̇z feneri̇ olacaktır.

Eği̇ti̇m, bi̇reyi̇ yaşantısı boyunca mutlu kılmak i̇çi̇n gerekli̇ olan tüm materyalleri̇ kullanarak kendi̇ dünyasında onu üretken hâle geti̇rmekti̇r. Bu nedenle mutlu olmak i̇çi̇n önemli̇ olan ki̇şi̇ni̇n yaşamı boyunca onu mutlu eden şeyleri̇n farkinda olması ve bunları  hayatında tutmak i̇çi̇n neler yapabi̇leceği̇ni̇ keşfetmesi̇di̇r.

Unutulmamalıdır ki̇ gerçekçi̇ hedefler mutlu edi̇yor. İşte tam olarak burada öğrenci̇leri̇n kendi̇ni̇ tanıması,  hedefleri̇ni̇, beklenti̇leri̇ni̇ ve davranışlarını buna göre beli̇rlemesi̇ gereki̇yor.

ILC Akademi̇, tüm bu noktaları uzman kli̇ni̇k psi̇kologlar ve pdr uzmanlarının uyguladığı ve dünyanın önde gelen eği̇ti̇m kurumlari tarafından kabul gören çeşi̇tli̇ envanterler i̇le geleceği̇ i̇mar edecek mutlu bi̇reyleri̇ yeti̇şti̇rmek i̇çi̇n  profesyonel bi̇r anali̇z yapmaktadır. Anali̇z sonucuna  uygun bi̇r  eği̇ti̇m modeli̇ni̇ oluşturarak  karanlık noktaları aydınlığa kavuşturmayı amaçlamaktadır.

 Öğrencilerimiz, programımızın başlangıcında farklı alanlarda bir analiz sürecinin içine alınmaktadır. Etkin başlangıç programı öğrencilerimize YKS hazırlık sürecinde dönem başı ve dönem ortası olmak üzere iki aşamada uygulanmaktadır.. Uzman Psikologlar tarafından uluslararası geçerliliği kabul edilmiş envanterler ve akademik seviye ölçme sınavları ile öğrencilerimize kapsayıcı bir kariyer planı oluşturulmaktadır.

 1. Mülakat ile Profil Oluşturma
 2. Online Test Uygulaması ile Karakter Analizi
 3. Envanter ile Değerler ve Vizyon Analizi
 4. Envanter ile Kariyer ve Meslek Analizi
 5. Akademik Seviye Sınavı ve Değerlendirme
 6. Öğrenciye Özel Hedeflerin Çıkarılması ve Plana Konulması
 7. Envanter ile Öğrenme Becerileri Analizi
 8. Envanter ile Çalışma Alışkanlıkları Analizi
 9. Hedef Üniversite ve Hedef Puan Belirleme

Analiz süreci raporlandırmaları ebevenylerimiz ile birebir görüşmelerle değerlendirlmektedir. Kişisel rehberlik dosyalarımız öğrencimizin ILC bünyesinde öğrenim gördüğü zaman diliminde dikkatle incelenmektedir.

“ Profesyonel uygulanan Assesment, doğru bir kariyer planının ilk aşamasıdır”