Yurtdışı İlköğretim Okul Danışmanlığı

Çocuklarını, küçük yaştan itibaren yurt dışında okutma hedefi olan aileler için hazırladığımız bu program, öğrencilerimizin hedeflediği okula kabul almaları için onları her açıdan destekleyen bir danışmanlık hizmetidir. Bu program kapsamında, öğrenci danışmanlarımız tarafından her anlamıyla tanınır, istekleri ve yetenekleri doğrultusunda ona en uygun okullar belirlenerek bir yol haritası çizilir.

Türkiye’deki öğrenciler, herhangi bir yaşta yurtdışındaki okullara geçiş yapmak durumunda kalabilirler. Öğrencinin yaşça küçük olmasına rağmen böyle bir duruma hazır olması veya ailenin yurtdışına taşınması gibi zaruri durumlarda, öğrencilerin yurtdışındaki ilköğretim seviyesindeki okullara yönlendirilmesini sağlıyoruz.

Türkiye’deki okullarında yapması gerekenler, ek çalışmalar (sosyal sorumluluk projeleri, sportif ve sanatsal aktiviteler, bilim projeleri vs.) ve girmesi gereken sınavları belirleyip, öğrenciyi akademik anlamda potansiyelinin en üst sınırına getirmeyi hedefliyoruz. Bu program kapsamında butik bir çalışma yaparak, öğrencinin yaz ve kış tatillerine kadar bütün eğitim hayatını organize ediyoruz..

Zamanı geldiğinde öğrencilerin başvuru süreçleri baştan sona düzenliyor, başvuru takvimleri oluşturup, gereken evrakları toplanmasını sağlayıp ve sürecin eksiksiz tamamlanmasına yardımcı oluyoruz.

Bütün bu süreçte danışmanlarımız, öğrencinin yanında, akışın sorunsuz gitmesini sağlamaya çalışır. Bu hizmet öğrenci ve veliyle görüşüldükten sonra birlikte çalışmaya karar verildiği an başlar ve öğrencinin okula kaydı tamamlanıp orada öğrenimine başlayana kadar devam eder.