Yurtdışı Lise Danışmanlığı

Eğitim hayatlarını yurtdışında bir lisede devam etme hedefi olan öğrenciler, lise öğrenimlerinin bir kısmını ya da tamamını yatılı özel okullarda ya da aile yanı programlar ile tamamlayabilirler. Ancak bu karar öğrencinin gelecek hedefleri için, doğru ülke ve doğru program eşleşmesi sağlayabilmek adına çok önemli bir karardır. Doğru programa karar verilmesinin ardından bile başvuru sürecini yönetmek, ayrıntılı takip ve titizlik gerektiren bir konudur.

Bu noktada ILC Akademi’nin uzman ve deneyimli danışmanları, size öncülük eder ve tüm bu süreçte size bilgi birikimleri ile size gereken desteği vererek kusursuz bir hizmet sunar.

• Lise öğreniminin bir kısmını veya tamamını yurt dışında tamamlamak isteyen öğrenciler için farklı opsiyonları içeren danışmanlık sürecidir.

• Lise’de öğrenim gören tüm öğrenciler bu hizmetten yararlanabilir.

• Öğrencinin yurt dışında lise öğrenimine başlaması ve sürdürmesi için çalışmalara başlanmasından itibaren hedeflerinin belirlenmesi, okulların ve programların tanıtımı ve seçilmesi, başvurulara hazırlık süreçleri, başvuru süreçleri, öğrenim süreci boyunca destek ve danışmanlığı en yüksek kapasitede sürdürür

• Lise öğrenimi için gereken tüm sınav takvimini yönetirken aynı zamanda bu sınavlara hazırlık ve bu sınavları temin etme konusunda destekler. ( ELTIS,SSAT vb )

• Bazı okulların başvurularını da içeren SSAT portalının gerekliliklerini büyük bir titizlikle stratejik adımlar atarak tamamlamak

• Mülakatlar,essay hazırlanması ve kontrolleri, belgelerin hazırlanması gibi konularda yol gösterici tavsiyelerle en verimli şekilde hazırlıkların tamamlanmasında yol gösterir.Eğitim hayatlarını yurtdışında bir lisede devam etme hedefi olan öğrenciler, lise öğrenimlerinin bir kısmını ya da tamamını yatılı özel okullarda ya da aile yanı programlar ile tamamlayabilirler. Ancak bu karar öğrencinin gelecek hedefleri için, doğru ülke ve doğru program eşleşmesi sağlayabilmek adına çok önemli bir karardır. Doğru programa karar verilmesinin ardından bile başvuru sürecini yönetmek, ayrıntılı takip ve titizlik gerektiren bir konudur.

Bu noktada ILC Akademi’nin uzman ve deneyimli danışmanları, size öncülük eder ve tüm bu süreçte size bilgi birikimleri ile gereken desteği vererek kusursuz bir hizmet sunar.